Ε.Π.Σ.
Κορινθίας
Β' Κατηγορία 2023 - 2024
 
1η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
17/9/23,
16:30
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 5 : 1 Αετός Κρυονερίου
17/9/23,
16:30
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 2 : 0 Παννεμεατικός
17/9/23,
16:30
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 0 : 4 Πανευρωστινιακός
17/9/23,
16:30
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 5 : 2 Πανκαμαριακός
17/9/23,
16:30
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 6 : 2 ΑΟ Ασπροκάμπου
17/9/23,
16:30
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 1 : 3 Δάφνη Εξαμιλίων
17/9/23,
16:30
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 0 : 4 ΣΦΛ Ολυμπιακός
17/9/23,
16:30
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 1 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
 
2η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
24/9/23,
16:30
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 5 : 1 Θύελλα Κ. Διμηνιού
24/9/23,
16:30
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 0 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
24/9/23,
16:30
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
24/9/23,
16:30
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 1 : 0 ΠΑΣ Κλένια
24/9/23,
16:30
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 3 : 2 Ηρακλής Λεχαίου
24/9/23,
16:30
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 6 : 1 Αστέρας Κορίνθου
24/9/23,
16:30
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 3 Παννεμεατικός
24/9/23,
16:30
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 1 : 4 Σαρωνικός Γαλατακίου
 
3η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
1/10/23,
16:30
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 2 ΑΟ Ασπροκάμπου
1/10/23,
16:30
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
1/10/23,
16:30
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 0 : 1 Αστέρας Κορίνθου
1/10/23,
16:30
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 2 : 4 ΣΦΛ Ολυμπιακός
1/10/23,
16:30
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 0 : 1 Α.Σ. Κόρινθος 2006
1/10/23,
16:30
Νεμέας Παννεμεατικός 3 : 0 Αετός Κρυονερίου
1/10/23,
16:30
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 2 : 6 Πανευρωστινιακός
1/10/23,
16:30
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 0 : 2 Πανκαμαριακός
 
4η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
11/10/23,
16:30
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 4 : 2 Ηρακλής Λεχαίου
11/10/23,
16:30
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 3 : 2 Δάφνη Εξαμιλίων
11/10/23,
16:30
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 3 : 1 ΠΑΣ Κλένια
11/10/23,
16:30
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 1 : 4 Παννεμεατικός
11/10/23,
16:30
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 2 : 4 Θύελλα Κ. Διμηνιού
11/10/23,
16:30
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 2 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
11/10/23,
16:30
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 5 : 1 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
11/10/23,
16:30
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 0 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
 
5η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
22/10/23,
16:00
Νεμέας Παννεμεατικός 1 : 0 Α.Σ. Κόρινθος 2006
22/10/23,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 4 : 0 Πανκαμαριακός
22/10/23,
16:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 1 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
22/10/23,
16:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 1 : 5 Πανευρωστινιακός
22/10/23,
16:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 1 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
22/10/23,
16:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 2 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
22/10/23,
16:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 2 : 1 Αστέρας Κορίνθου
22/10/23,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 2 ΣΦΛ Ολυμπιακός
 
6η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
29/10/23,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 4 : 1 Αετός Κρυονερίου
29/10/23,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 0 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
29/10/23,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 5 ΠΑΣ Κλένια
29/10/23,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 0 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
29/10/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 1 : 2 Ηρακλής Λεχαίου
29/10/23,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 4 : 0 Δάφνη Εξαμιλίων
29/10/23,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 4 : 1 Παννεμεατικός
29/10/23,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 1 : 3 Πανκαμαριακός
 
7η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
5/11/23,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 2 : 1 Σαρωνικός Γαλατακίου
5/11/23,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 1 : 3 ΣΦΛ Ολυμπιακός
5/11/23,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 2 : 2 Ηρακλής Λεχαίου
5/11/23,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 1 : 0 Αστέρας Κορίνθου
5/11/23,
15:00
Πετρίου Παννεμεατικός 4 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
5/11/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 3 : 4 Α.Σ. Κόρινθος 2006
5/11/23,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 1 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
5/11/23,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 1 : 1 Πανευρωστινιακός
 
8η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
12/11/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 6 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
12/11/23,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 7 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
12/11/23,
15:00
Πετρίου Παννεμεατικός 2 : 2 ΠΑΣ Κλένια
12/11/23,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 3 : 1 Πανκαμαριακός
12/11/23,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 4 : 3 ΑΟ Λυκοποριάς
12/11/23,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 2 : 2 Αετός Κρυονερίου
12/11/23,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 3 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
12/11/23,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 0 : 3 ΣΦΛ Ολυμπιακός
 
9η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
19/11/23,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 2 : 1 Α.Σ. Κόρινθος 2006
19/11/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 7 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
19/11/23,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 2 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
19/11/23,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 2 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
19/11/23,
15:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 6 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
19/11/23,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 3 : 0 Παννεμεατικός
19/11/23,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 2 : 0 Αστέρας Κορίνθου
19/11/23,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 4 : 4 Ηρακλής Λεχαίου
 
10η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
26/11/23,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 3 : 2 Αετός Κρυονερίου
26/11/23,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 0 : 3 Α.Σ. Κόρινθος 2006
26/11/23,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 1 : 0 ΠΑΣ Κλένια
26/11/23,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 8 ΣΦΛ Ολυμπιακός
26/11/23,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 4 : 4 Δάφνη Εξαμιλίων
26/11/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 5 : 1 ΑΟ Ασπροκάμπου
26/11/23,
15:00
Πετρίου Παννεμεατικός 2 : 0 Πανκαμαριακός
26/11/23,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 1 : 2 Πανευρωστινιακός
 
11η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
3/12/23,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 3 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
3/12/23,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 3 ΑΟ Λυκοποριάς
3/12/23,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 4 : 3 Θύελλα Κ. Διμηνιού
3/12/23,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 3 : 0 Δάφνη Εξαμιλίων
3/12/23,
15:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 2 : 1 Παννεμεατικός
3/12/23,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 1 : 2 Σαρωνικός Γαλατακίου
3/12/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 0 : 2 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
3/12/23,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 4 : 2 Ηρακλής Λεχαίου
 
12η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
10/12/23,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 2 : 2 Αετός Κρυονερίου
10/12/23,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 1 : 2 Α.Σ. Κόρινθος 2006
10/12/23,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 2 Αστέρας Κορίνθου
10/12/23,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 1 : 3 ΣΦΛ Ολυμπιακός
10/12/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 1 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
10/12/23,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 2 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
10/12/23,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 2 : 1 ΠΑΣ Κλένια
10/12/23,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 2 : 1 Πανευρωστινιακός
 
13η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
17/12/23,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 7 : 0 Πανκαμαριακός
17/12/23,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 1 : 1 Παννεμεατικός
17/12/23,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 2 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
17/12/23,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 5 : 1 Ηρακλής Λεχαίου
17/12/23,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 3 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
17/12/23,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 5 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
17/12/23,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 4 : 2 Αετός Κρυονερίου
17/12/23,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 5 : 1 ΑΟ Λυκοποριάς
 
14η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
7/1/24,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 6 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
7/1/24,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 1 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
7/1/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 5 : 2 Πανευρωστινιακός
7/1/24,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 5 : 5 Θύελλα Κ. Διμηνιού
7/1/24,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 6 Α.Σ. Κόρινθος 2006
7/1/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 8 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
7/1/24,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 1 : 2 ΠΑΣ Κλένια
7/1/24,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 2 : 0 Αστέρας Κορίνθου
 
15η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
14/1/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 3 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
14/1/24,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 3 : 0 ΣΦΛ Ολυμπιακός
14/1/24,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 1 : 5 ΑΟ Λυκοποριάς
14/1/24,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 4 : 1 Αετός Κρυονερίου
14/1/24,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 4 : 4 Πανκαμαριακός
14/1/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 6 : 2 Παννεμεατικός
14/1/24,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 2 : 2 Δάφνη Εξαμιλίων
14/1/24,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 3 : 1 ΑΟ Ασπροκάμπου
 
16η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
21/1/24,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 0 : 0 Α.Σ. Κόρινθος 2006
21/1/24,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 3 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
21/1/24,
15:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 5 : 1 Αστέρας Κορίνθου
21/1/24,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 3 : 0 Ηρακλής Λεχαίου
21/1/24,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
21/1/24,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 2 : 2 ΑΟ Λυκοποριάς
21/1/24,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 1 : 1 ΠΑΣ Κλένια
21/1/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 1 : 5 Θύελλα Κ. Διμηνιού
 
17η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
28/1/24,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 4 : 1 Πανευρωστινιακός
28/1/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 3 : 0 Πανκαμαριακός
28/1/24,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 3 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
28/1/24,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 2 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
28/1/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 1 : 2 ΣΦΛ Ολυμπιακός
28/1/24,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 2 : 3 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
28/1/24,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 1 : 2 Α.Σ. Κόρινθος 2006
28/1/24,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 2 : 4 Αετός Κρυονερίου
 
18η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
4/2/24,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 1 : 4 Σαρωνικός Γαλατακίου
4/2/24,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 1 : 1 Παννεμεατικός
4/2/24,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 1 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
4/2/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 3 : 5 ΑΟ Λυκοποριάς
4/2/24,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 4 : 1 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
4/2/24,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 0 : 0 Δάφνη Εξαμιλίων
4/2/24,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 0 : 4 ΠΑΣ Κλένια
4/2/24,
15:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 0 : 1 Ηρακλής Λεχαίου
 
19η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
11/2/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 4 : 2 Αστέρας Κορίνθου
11/2/24,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 0 : 4 ΣΦΛ Ολυμπιακός
11/2/24,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 4 Α.Σ. Κόρινθος 2006
11/2/24,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 2 : 2 Αετός Κρυονερίου
11/2/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 3 : 6 Πανευρωστινιακός
11/2/24,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 2 : 2 Πανκαμαριακός
11/2/24,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 0 : 2 Σαρωνικός Γαλατακίου
11/2/24,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 1 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
 
20η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
18/2/24,
15:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 1 : 1 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
18/2/24,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 7 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
18/2/24,
15:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 3 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
18/2/24,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 0 : 1 Ηρακλής Λεχαίου
18/2/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 3 : 4 Αετός Κρυονερίου
18/2/24,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 2 : 0 Παννεμεατικός
18/2/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 3 : 1 ΠΑΣ Κλένια
18/2/24,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 0 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
 
21η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
25/2/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 2 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
25/2/24,
15:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 1 : 4 ΣΦΛ Ολυμπιακός
25/2/24,
15:00
Νεμέας Παννεμεατικός 1 : 3 Σαρωνικός Γαλατακίου
25/2/24,
15:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 1 : 2 Α.Σ. Κόρινθος 2006
25/2/24,
15:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 1 : 3 Αστέρας Κορίνθου
25/2/24,
15:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 1 Πανευρωστινιακός
25/2/24,
15:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 5 : 0 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
25/2/24,
15:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 1 : 2 ΑΟ Ασπροκάμπου
 
22η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
3/3/24,
15:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 3 : 1 ΑΟ Ασπροκάμπου
3/3/24,
15:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 3 : 0 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
3/3/24,
15:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 4 : 2 ΠΑΣ Κλένια
3/3/24,
15:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 1 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
3/3/24,
15:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 6 : 1 Πανκαμαριακός
3/3/24,
15:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 1 : 3 Παννεμεατικός
3/3/24,
15:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 0 : 4 Αετός Κρυονερίου
3/3/24,
15:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 2 : 2 ΑΟ Λυκοποριάς
 
23η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
10/3/24,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 2 : 1 Θύελλα Κ. Διμηνιού
10/3/24,
16:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 3 : 1 Πανευρωστινιακός
10/3/24,
16:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 0 : 2 Παννεμεατικός
10/3/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 2 : 5 Σαρωνικός Γαλατακίου
10/3/24,
16:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 1 : 1 Ηρακλής Λεχαίου
10/3/24,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 4 : 0 Αστέρας Κορίνθου
10/3/24,
16:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 6 : 1 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
10/3/24,
16:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 0 : 1 Α.Σ. Κόρινθος 2006
 
24η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
24/3/24,
16:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 1 : 2 Αετός Κρυονερίου
24/3/24,
16:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 3 : 0 ΠΑΣ Κλένια
24/3/24,
16:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 1 : 1 ΣΦΛ Ολυμπιακός
24/3/24,
16:00
Νεμέας Παννεμεατικός 4 : 2 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
24/3/24,
16:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 3 : 1 ΑΟ Ασπροκάμπου
24/3/24,
16:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 1 : 0 Δάφνη Εξαμιλίων
24/3/24,
16:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 8 Πανκαμαριακός
24/3/24,
16:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 4 : 1 Πανευρωστινιακός
 
25η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
31/3/24,
16:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 0 : 0 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
31/3/24,
16:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός 7 : 1 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
31/3/24,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 2 : 0 ΑΟ Λυκοποριάς
31/3/24,
16:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 3 : 1 Θύελλα Κ. Διμηνιού
31/3/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 4 : 5 Παννεμεατικός
31/3/24,
16:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 1 : 2 Σαρωνικός Γαλατακίου
31/3/24,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 3 Ηρακλής Λεχαίου
31/3/24,
16:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 4 : 1 Αστέρας Κορίνθου
 
26η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
7/4/24,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 1 : 1 ΠΑΣ Κλένια
7/4/24,
16:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 6 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
7/4/24,
16:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 4 : 5 Πανκαμαριακός
7/4/24,
16:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 0 : 2 Πανευρωστινιακός
7/4/24,
16:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού 1 : 5 Α.Σ. Κόρινθος 2006
7/4/24,
16:00
Νεμέας Παννεμεατικός 1 : 2 ΣΦΛ Ολυμπιακός
7/4/24,
16:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 2 : 0 Αστέρας Κορίνθου
 
27η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
14/4/24,
16:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια 1 : 6 Πανκαμαριακός
14/4/24,
16:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός 5 : 0 Παννεμεατικός
14/4/24,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 3 : 1 Δάφνη Εξαμιλίων
14/4/24,
16:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 3 : 0 Ηρακλής Λεχαίου
14/4/24,
16:00
Γιάννης Στέφας ΣΦΛ Ολυμπιακός 2 : 0 ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
14/4/24,
16:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου 3 : 1 Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
14/4/24,
16:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου 2 : 2 ΑΟ Λυκοποριάς
14/4/24,
16:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου 6 : 1 Θύελλα Κ. Διμηνιού
 
28η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
21/4/24,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου 1 : 5 ΠΑΣ Κλένια
21/4/24,
16:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 0 : 6 Α.Σ. Κόρινθος 2006
21/4/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός 0 : 0 ΣΦΛ Ολυμπιακός
21/4/24,
16:00
Νεμέας Παννεμεατικός 0 : 1 Αστέρας Κορίνθου
21/4/24,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων 0 : 0 ΑΟ Ασπροκάμπου
21/4/24,
16:00
Λεχαίου Ηρακλής Λεχαίου 0 : 1 Σαρωνικός Γαλατακίου
21/4/24,
16:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας 1 : 0 Πανευρωστινιακός
21/4/24,
16:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου 3 : 2 Θύελλα Κ. Διμηνιού
 
26η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
24/4/24,
17:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς 2 : 5 Αετός Κρυονερίου
 
29η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
28/4/24,
16:00
Κλένιας ΠΑΣ Κλένια - : - ΣΦΛ Ολυμπιακός
28/4/24,
16:00
Εξαμιλίων Αστέρας Κορίνθου - : - ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας
28/4/24,
16:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου - : - Αετός Κρυονερίου
28/4/24,
16:00
Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου - : - ΑΟ Λυκοποριάς
28/4/24,
16:00
Λυκοποριάς Πανευρωστινιακός - : - Πανκαμαριακός
28/4/24,
16:00
Ανατολικής Τραγάνας Θύελλα Κ. Διμηνιού - : - Παννεμεατικός
28/4/24,
16:00
Αρχαίας Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 - : - Δάφνη Εξαμιλίων
28/4/24,
16:00
Αγίου Βασιλείου Πρόοδος Αγ. Βασιλείου - : - Ηρακλής Λεχαίου
 
30η Αγωνιστική
ΗμερομηνίαΗμ/νία Γήπεδο Γηπεδούχος   Φιλοξενούμενος
1/5/24,
16:00
Ασπροκάμπου ΑΟ Ασπροκάμπου - : - ΠΑΣ Κλένια
12/5/24,
16:00
Εξαμιλίων Δάφνη Εξαμιλίων - : - Σαρωνικός Γαλατακίου
12/5/24,
16:00
Ξυλοκερίζης ΠΑΣ Εθνικός Ξυλοκέριζας - : - Θύελλα Κ. Διμηνιού
12/5/24,
16:00
Θώδειο Στάδιο ΣΦΛ Ολυμπιακός - : - Πανευρωστινιακός
12/5/24,
16:00
Λυκοποριάς ΑΟ Λυκοποριάς - : - Πρόοδος Αγ. Βασιλείου
12/5/24,
16:00
Κρυονερίου Αετός Κρυονερίου - : - Α.Σ. Κόρινθος 2006
12/5/24,
16:00
Νεμέας Παννεμεατικός - : - Ηρακλής Λεχαίου
12/5/24,
16:00
Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός - : - Αστέρας Κορίνθου

Ιατρικό σεμινάριο "UEFA Football Doctor Education Programme"

 

 

Το διήμερο 23 και 24 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στην Ελλάδα, από την Ιατρική Επιτροπή της ΕΠΟ υπό την αιγίδα της UEFA, το ιατρικό σεμινάριο "Trauma & Medical Emergencies Workshop 1", το οποίο εντάσσεται στο “UEFA Football Doctor Education Programme”, που εκπονείται από την UEFA και υλοποιείται μέσω του προγράμματος Hat Trick.

Αυτό ήταν το πρώτο από μια σειρά τριών σεμιναρίων που θα ολοκληρώσουν το "UEFA Football Doctor Education Programme". Στο διήμερο ιατρικό σεμινάριο, το οποίο διεξήχθη στο ξενοδοχείο Τιτάνια, συμμετείχε το σύνολο των  ιατρικών επιτελείων των ομάδων της Super League 1 καθώς και μέλη των ιατρικών επιτελείων των Εθνικών Ομάδων. Συγκεκριμένα έδωσαν το παρών ο γιατρός της Εθνικής Ανδρών Αθανάσιος Παγώνας, η γιατρός της Εθνικής Γυναικών, Νεανίδων και Κορασίδων, Αλεξάνδρα Καραβασίλη και η γιατρός της Εθνικής Νεανίδων, Κορασίδων Αγγελική Μαραγκού.

To σεμινάριο προλόγισε ο Πρόεδρος της Ιατρικής Επιτροπής της ΕΠΟ και Πρόεδρος της ΕΠΣ Κορινθίας, Μιχάλης Τσιχριτζής, ο οποίος τόνισε την καίρια σημασία του σεμιναρίου για τη διαφύλαξη της ορθής αντιμετώπισης οποιουδήποτε ιατρικού περιστατικού κατά την διάρκεια των αγώνων:

"Σας καλωσoρίζουμε στο σεμινάριο που γίνεται με πρωτοβουλία της ιατρικής επιτροπής της ΕΠΟ υπό την αιγίδα της UEFA στo πλαίσιo του προγράμματος "Doctor Education Programme", το οποίο εκπονείται από την UEFA και υλοποιείται μέσω του προγράμματος Hat Trick. Η διεξαγωγή του σεμιναρίου αποτελεί μια γενναία και πρωτοποριακή απόφαση, καθώς πραγματοποιείται για πρώτη φορά στην Ελλάδα. Εύχομαι μέσα από τέτοιες δράσεις να γίνει το πρώτο βήμα ώστε να να επεκταθούν και σε άλλες κατηγορίες, τέτοια σεμινάρια τα οποία αφορούν όλες τις επαγγελματικές ομάδες -και όλους τους γιατρούς των ομάδων.

Στο πλαίσιο του σεμιναρίου θα συζητηθούν τα σημαντικά θέματα υγείας ποδοσφαιριστών και όλες οι περιπτώσεις άμεσης ιατρικής παρέμβασης. Ευχαριστώ πολύ τον Πρόεδρο της ΕΠΟ Παναγιώτη Μπαλτάκο, τον Εκτελεστικό Διευθυντή Ιάκωβο Φιλιππούση και τα μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΕΠΟ καθώς άπαντες ενστερνίστηκαν το αίτημα μας να διεξαχθεί για πρώτη φορά το σεμινάριο αυτό στην Ελλάδα.

Επιπλέον θέλω να ευχαριστήσω τα μέλη της Ιατρικής Επιτροπής, τον κ. Τσίουλα, τον κύριο Δαυίδη και τον κύριο Κωνσταντινίδη, καθώς και τον Πρόεδρο της υγειονομικής επιτροπής της SL1 & SL2, Ξενοφώντα Ρούσση για την παρουσία τους και τη βοήθεια στη διεξαγωγή του σεμιναρίου. Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω όλους τους γιατρούς των ομάδων που μοχθούν καθημερινά με μοναδικό στόχο την πρόληψη και την υγεία των αθλητών στα γήπεδα."

 

 

 

Ο πιστοποιημένος γιατρός τη UEFA και υπεύθυνος του προγράμματος UEFA Football Doctor Education Programme, Πασχάλης Τσιούλας, ήταν ο κύριος εισηγητής του ιατρικού σεμιναρίου και τόνισε την αξία που έχει η διεξαγωγή του σεμιναρίου για την ομαλή λειτουργία των αγώνων."

 

 

 

"Σας ευχαριστούμε όλους για την παρουσία σας στο σεμινάριο, το οποίο διεξάγεται για πρώτη φορά στη χώρα μέσα από την συνεργασία με την UEFA. Η UEFA έχει αποφασίσει να δώσει ακόμη μεγαλύτερη βάση στην εκπαίδευση των ιατρικών επιτελείων των ομάδων.

Αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι ότι δεν βρισκόμαστε εδώ για να μιλήσουμε για τη γενική υγεία, αλλά θα μελετήσουμε τις περιπτώσεις που αφορούν στους αθλητές και στην άμεση επέμβαση στον αγωνιστικό χώρο. Θέλω και εγώ με τη σειρά μου να ευχαριστήσω όλους τους διοργανωτές του σεμιναρίου και χαίρομαι πολύ που βλέπω καταξιωμένους γιατρούς που παλεύουν κάθε μέρα για την υγεία των αθλητών."

Κύριοι άξονες συζήτησης και εκπαίδευσης του σεμιναρίου, στο οποίο πραγματοποιήθηκαν και πρακτικά εργαστήρια ιατρικών παρεμβάσεων, ήταν η διαχείριση έκτακτων περιστατικών κατά τη διάρκεια αθλητικών γεγονότων. Συγκεκριμένα, μελετήθηκαν οι ακόλουθες περιπτώσεις: κατάρρευση παίκτη και καρδιακά επεισόδια, τραύμα στη σπονδυλική στήλη, χτυπήματα στην κοιλιακή χώρα και το στήθος, χτυπήματα στον αυχένα, περίθαλψη πληγών, τραυματισμοί στο κεφάλι, στο πρόσωπο, στη λεκάνη και στα άκρα.

Επιπλέον έγινε ανάλυση περιπτώσεων και αντιμετώπισης των παρακάτω περιστατικών: αναφυλαξία, επιληπτική κρίση και κρίση άσθματος. Η διαχείριση και η προσαρμογή της ιατρικής περίθαλψης σε κάθε παίκτη ανάλογα με τις περιπτώσεις τραυματισμού ήταν άλλος ένας κύριος άξονας συζήτησης του σεμιναρίου. Μετά το τέλος του πρώτου σεμιναρίου και τη διενέργεια γραπτών εξετάσεων που πραγματοποιήθηκαν, οι επιτυχόντες θα λάβουν επίσημη πιστοποίηση της UEFA. Το πρόγραμμα και οι ομιλητές του διημέρου σεμιναρίου: